Ezs | Elektronické zabezpečovací systémy - Alerte

Přínos EZS spočívá v několika bodech:

Upozornit

Vylekat zloděje, vystresovat ho a donutit k útěku. Čím dříve, tím lépe. Setkání se zlodějem přece není Vaším cílem.

 

Informovat

Předat informaci na správné místo (majitel, investor, policie). Objekt byl totiž narušen a může hrozit další škoda.

 

Chránit

Současné inteligentní EZS poskytují mnoho dalších služeb:

 • Monitorování osob (Vaše děti nebo zaměstnanci…)
 • Varování (vznikající požár, únik plynu…)
 • Signalizace tísně (noční provoz s tržbou, zdravotní výpadek…)
 

Rozdělění alarmů

Alarmy se v první řadě rozdělují podle toho, jak spolu jednotlivé části systému komunikují:

Drátové systémy

Novostavba, firemní prostory, rekonstrukce budovy — zde všude lze využít drátové elektronické zabezpečení.

Tyto alarmy využívají levnější komponenty a vyžadují minimální údržbu.

 

Hybridní systémy

Najdou využití ve stejných podmínkách jako drátové.

Bezdrátové komponenty se umisťují tam, kde nelze vyloučit změny interiéru. Čidla lze snadno přemístit — nezávislost na drátových rozvodech.

 

Bezdrátové systémy

Jasný favorit současnosti. Variabilita, přizpůsobivost, možnost postupně dotvářet podle ceny či vznikajících nároků.

U projektování většiny budov se nepočítalo s alarmem, proto zde chybí drátové rozvody. Bezdrátový EZS je velmi rychlé a současně šetrné řešení. Navíc odpadají náklady spojené s vybudováním rozvodů.

 

Profesionální návrh

Dobře navržený alarm vás ochrání před vloupáním právě tak dobře, jako před požárem. Hlídání Vašich dětí za cenu SMS může být k nezaplacení.

Existují však i rizika!

Jsou o to větší, čím jsou současné alarmy komplikovanější. Moderní technika totiž není vše. Riziko spočívá už ve vysoké pravděpodobnosti chyb při výběru komponentů. Proto se tento sortiment neobjevuje na pultech obchodů, tak, jako běžná elektronika.

 

Máme zkušenosti

Úspěch je závislý na dlouholeté praxi ale i na znalosti nejnovější techniky. Korektní přístup se neobejde bez znalosti vašeho objektu.

 

Máte zájem?

Vyplňte náš nezávazný dotazník a získejte návrh zabezpečení zdarma:

 

Komponenty

Ústředna

Přijímá informace od čidel, povely k zapnutí či vypnutí od klávesnic a rozhoduje o spuštění poplachu a přenosu zprávy na telefon. U „chytrého“ systému ukládá tyto události do vnitřní paměti.

 

Pohybová čidla

Sledují pohyb v prostoru, mohou být i venkovní. Současná čidla dokáží ignorovat pohyb menších zvířat a zabránit tak planým poplachům.

 

Polohová čidla

Snímají nejčastěji polohu dveří a oken, ale mohou být využita např. na vitrínu s luxusním zbožím anebo na střežení venkovního bazénu…

 

Tříštivá čidla

Tříštivá, resp. audio-čidla hlídají rozbití oken a výloh. Čidlo vyhodnocuje zaznamenaný zvuk a tlakovou vlnu způsobenou rozbitím skla.

 

Čidla nebezpečí

Kouřová čidla hlídají zárodek požáru. Plynová čidla zjišťují unikající plyny (z topení, sporáku, acetylén apod.) Můžeme nabídnout také záplavová čidla.

 

Ovládání

Ovládání systému zprostředkovávají klávesnice, které slouží také k zobrazení informací o stavu EZS — zapnutí/vypnutí, poplach, sabotáž, vybití baterií apod. Pro zvýšení komfortu slouží dálkové ovladače, které mohou také spouštět garážová vrata, zavírat brány ale i pomoci předáním informace na telefon v případě tísně či zdravotního výpadku.

U skutečně progresivně navrženého alarmu lze systém ovládat i pomocí mobilu…

 

Signalizace

K přenosu informace o narušení slouží interiérové a venkovní sirény, telefonní komunikátory a v poslední době stále více nezávislé GSM jednotky.

 

GSM alarm

Jedná se o moderní způsob komunika alarmu s uživatelem. V tomto případě není uživatel zavislý na pevném přívodu telefonní linky(riziko odstřižení) U nových systému jsou GSM komunikátory pevnou součástí ústředen EZS.

Výhody

 • informace o narušení až na 8 telefonních čísel
 • v informaci je zahrnuta zpráva o jaké čidlo se jedná
 • vybraní uživatelé mohou alarm zapínat i vypínat mobilním telefonem
 • vybraní uživatelé mohou mít v reálném čase informaci o osobě, která systém zapnula nebo vypnula ( monitorování provozu)
 • systém poskytuje informaci o výpadku místní sítě 230 V, opět v reálném čase
 • k systému lze připojit dvě periferie, jejichž spínání je na dálku ovladatelné mobilním telefonem
 • k GSM jednotce lze připojit jakýkoliv stolní telefonní přístroj a používat jej pro hovory prostřednictvím SIM karty v GSM jednotce
 • GSM jednotka odliší tísňový poplach od běžného narušení. V takovém případě nejsou aktivovány sirény a příjemce dostane pouze SMS, že daná osoba je v tísni
 • snadnější komunikace servisního technika s ústřednou EZS znamená snižování servisních nákladů
 

Použití

Již z minulosti jsou zkušenosti se zabezpečením majetku pomocí mříží a jiných mechanických zábran. Kromě pasivního způsobu zajištění s sebou ale tyto metody přinášejí také vedlejší nedostatky až rizika:

 • bezpečnostní — mříže na okně v případě požáru
 • estetické — rodinný dům se zamřížovanými okny

 

Volte aktivní způsob ochrany!

Elektronická zabezpečení může využít každý bez rizika vedlejších omezení: majitel budovy, uživatel bytu nebo dodavatel staveb. Mezi klasické využití paří zabepečení domů nebo bytů.

Alarm ale najde využití i na chatě, chalupě, v zahradním domku a to nejen v oblasti zabezpečení, ale například při dálkovém ovládání topení, bojleru, zavlažovacího zařízení, v provozovně i v přilehlých prostorách, třeba i při identifikaci příchodů a odchodů zaměstnanců podle přidělených kódů, ve Vaší restauraci jako podpora pro personál ve stavu tísně nebo prostě jenom v garáži, ve skladu či hospodářské budově.

Již mnohokrát jsme zabezpečovali stavby budov, stavby mostů, mobilní stavební buňky ale i ložné plochy kamionů, poradíme i se zabezpečením pro obytná auta…

 

Nezávazná poptávka

Zajímá Vás spíše systém

Je pro Vás důležité

Zajímá Vás schopnost systému ohlásit

Jakou signalizaci poplachu upřednostňujete?

Je pro Vás žádoucí následný servis?

 

© Copyright 2019 ALERTE spol. s.r.o.